ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Dnia 03.04.2024r w Przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszystkie przedszkolaki i panie przyszły ubrane w kolorze niebieskim na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Celem zajęć było zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu. Dzieciaki podczas wspólnych zajęć poznały „Marię – dziewczynkę, która lubi mieć plan”. Rozmawiały na temat jej trudności – sposobów radzenia sobie z nimi oraz umiejętności, które posiada. Przedszkolaki zrozumiały, że dla osób z autyzmem bardzo ważna jest przewidywalność oraz powtarzalność sytuacji. Każda grupa miała do wykonania zadanie, uświadamiające trudności w funkcjonowaniu dzieci z autyzmem. Przedszkolaki dowiedziały się też, że autyzm to nie choroba i nie można się nią zarazić ani jej wyleczyć. Na zakończenie każda grupa dostała dyplom, za aktywne uczestnictwo w zajęciach.