Przedszkole Integracyjne nr 4

07-200 Wyszków

ul. Sowińskiego 27 B

tel. 297425817

pi4@wyszkow.eu

Deklaracja dostępności

Przedszkole Integracyjne nr 4 zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej pi4wyszkow.szkolnastrona.pl.

Data publikacji strony internetowej: 2015-09-01.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-09-01.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Deklarację sporządzono dnia: 2020-09-22.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Grażyna Wójcik, dyrektor Przedszkola Integracyjnego nr 4 w W, e-mail: pi4@wyszkow.eu. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 793710432. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury odwoławczej

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Dostępność architektoniczna

Budynek Przedszkola Inetgracyjnego nr 4 to budynk parterowy, który znajduje się na ulicy Generała Józefa Sowińskiego 27 b.Do bydynku są trzy wejścia, ale tylko jedno dla interesantów, pozostałe to wejścia służbowe i gospodarcze. 

Przy wejściu głównym do budynku znajduje się dostosowany podjazd do wózków. Szerokość drzwi wejściowych pozwala na swobodny wjazd na korytarz główny wózkiem inwalidzkim .  Sekretariat przedszkola znajduje się w holu głównym po lewej stronie, zaraz po przejściu przez wiatrołap.

W wiatrołapie znajdują się tablice informacyjne wszystkich grup przedszkolnych oraz z lewej strony od wejścia tablica ogólna, na której umieszczany jest w każdy poniedziałek jadłospis oraz ogłoszenia dyrektora. 

Łazienka dla dorosłych nie jest przystosowana dla osób na wózkach. Łazienki przy salach dostosowane są dla dzieci niepełnosprawnych, jeżdżących na wózkach ( poręcze, niskie umywalki, szerokie drzwi ).

 

Przed budynkiem znajdują sie trzy miejsca parkingowe oznaczone na niebiesko tylko dla osób niepełnosprawnych .

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

 Na wniosek osoby z niepełnosprawnościami , po uprzednim zawiadomieniu sekretariatu ( dzwonek przy furtce ), wyznaczony pracownik może wyjść po interesanta  i będzie służył pomocą na terenie budynku.

Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego, dlatego na szafce przy gabinecie dyrektora znajdują się kartki oraz długopisy i ołówki, 

Informacje dodatkowe

Do końca 2021 roku strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych”, „Aktualnie trwają prace nad konwersją wszystkich plików PDF do wersji dostępnych cyfrowo” itp.,

NA GÓRĘ