II TYDZIEŃ KWIETNIA

W minionym tygodniu dalej poznawaliśmy wartość, jaką jest szacunek. Rozumiemy, że należy szanować tradycję, kulturę, to, co jest związane z przeszłością, ale także pracę ludzi dbających o dobra kultury – aktorów, reżyserów, pracowników muzeum itd. Dzięki pracy etnografów wiemy, że te same rzeczy mogą mieć różne, czasem zupełnie inne nazwy.

Mieliśmy dużą frajdę, gdy sami robiliśmy zabawki, a potem się nimi bawiliśmy. Każda była inna.

Znamy już wiele liter i potrafimy przeczytać całe zdania; niektórzy z nas próbują pisać.

Coraz lepiej dodajemy i odejmujemy na palcach lub w pamięci. Poznaliśmy liczbę 9. Bawiąc się w sklep, poznawaliśmy monety. Kupowaliśmy i sprzedawaliśmy na niby. Zrobiliśmy doświadczenie-eksperyment z ”rozwijającymi się kwiatami w wodzie” – jak chcecie możemy zrobić to razem w domu.

Dbaliśmy o nasze „ogródki”. To co nam wyrosło ,w piątek zabraliśmy do domu.

Mieliśmy zajęcia z panią Ewelinką  o KLESZCZACH i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Żeby walczyć z „wrogiem” trzeba go poznać.....

Odbyły się zajęcia z języka angielskiego, religii, rytmiki.

Ćwiczyliśmy na podwórku przedszkolnym z panią Milenką ,w ramach zajęć korekcyjnych.  Jak co tydzień większość z nas była na basenie.

Dobre pomysły dla  rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

– rozmawiać o przeszłości, wyglądzie przedmiotów codziennego użytku w dawnych czasach;

– wybrać się na spektakl do teatru oraz do muzeum;

- zrobić z dzieckiem doświadczenie-rozwijające się kwiaty

– bawić się poznanymi literami: o, a, m, l, t, i, d, e, u, k, y, z, b, n, s, r, g, p, w, c, j, f: układać sylaby, wyrazy, odczytywać je; zachęcać dzieci do czytania własnym przykładem;

– bawić się w sklep i kupowanie, by dzieci miały okazję rozwijać myślenie matematyczne i posługiwać się w zabawie pieniędzmi.

W przyszłym tygodniu :

– zachęcamy do wypożyczania przez dzieci książek z biblioteczki przedszkolnej;