OSTATNI TYDZIEŃ MARCA

Drodzy Rodzice,

w ciągu ostatniego tygodnia rozmawialiśmy głównie na temat wielkanocnych zwyczajów, symboli i potraw. Używaliśmy przy tym pojęcia tradycja. Dyskutowaliśmy, czym jest tradycja i jak powstaje. Słuchaliśmy oberka, mazurka i różnych przyśpiewek ludowych, tańcząc do ich melodii. Rozwiązywaliśmy wielkanocne zagadki, by móc przygotować się do zbliżających się Świąt.

Wykonaliśmy wielkanocne prace plastyczne, kurczaczki, makaronowe pisanki oraz malowaliśmy farbami zajączki.

Poznaliśmy lierkę J, wysłuchiwaliśmy głoski w słyszanych słowach i układaliśmy zdania z określonym wyrazem. Przeliczaliśmy wyrazy w zdaniach. Podczas opowiadania historyjek zwracaliśmy uwagę na następstwo zdarzeń.

Podczas zabaw muzycznych i rytmicznych dostosowywaliśmy swój ruch do zmieniającego się tempa, rytmu i melodii.

Dobre pomysły dla  rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

• Rozmowy o rodzinnych tradycjach i potrawach wielkanocnych.
  • Wspólne śpiewanie przyśpiewek ludowych, które znają rodzice lub dziadkowie.
  • Wspólne wykonywanie pisanek, ozdób świątecznych, potraw, wypieków.
  • Zabawy w tworzenie zbiorów 4-, 5-, 6- lub 7-elementowych – dorysowywanie i skreślanie elementów.
  • Zabawy w układanie zdań z określonym wyrazem.
  • Zabawy w wysłuchiwanie poznanych głosek – dziecko słucha słowa i mówi, jaka głoska jest na początku lub na końcu.
  • Czytanie opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek i recytowanie

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,

przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny

i wśród przyjaciół

oraz wesołego "Alleluja".