OSTATNI TYDZIEŃ MARCA

Przez cały tydzień rozmawialiśmy o radości z nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Dzieci poznały wielkanocne tradycje, w tym potrawy, znaczenie produktów w koszyczku wielkanocnym oraz tradycję śmigusa-dyngusa.

We wtorkowym „Kąciku Dobrego Startu” przedszkolaki utrwalały piosenkę pt. „Wzorek na pisance”, podczas której kręciły w powietrzu wstążkami tak, aby narysować jajo. Tego dnia dzieci poznały nowy wzór – jajko (pisankę) z ozdobnymi kreskami. Wzór ten kreśliły na tace z kaszą oraz na kartce.

Na wtorkowych zajęciach rozmawialiśmy o Lanym Poniedziałku czyli o staropolskich zwyczajach związanych ze śmigusem-dyngusem. Dzieci wysłuchały wiersza pt. „Śmigus” M. Konopnickiej, wzięły udział w zabawach ruchowych „Uciekaj przed zmoczeniem”, oraz „Kubeł wody”.

Podczas środowych zajęć powróciliśmy do pisanek wyciętych przez dzieci tydzień temu – posłużyły nam one do stworzenia ogromnej gry planszowej na naszym dywanie w sali przedszkolnej! Tego dnia wróciliśmy też do zabaw o tematyce wielkanocnej poznanych w ostatnim czasie, a także stworzyliśmy wspólnie ogromną pisankę z papieru, która posłużyła nam do zabawy ruchowej z piłeczkami z elementem liczenia. Podczas zabaw na przedszkolnym placu zabaw odwiedził nas zajączek, który obdarował wszystkie dzieci jajkiem z czekolady.

Bohaterami czwartkowych zajęć byli: wielkanocny zając i czekolada. Dzieci poznały piosenkę pt. „Słodka, mleczna czekolada”, do której bawiły się rytmicznie. Dzieci poznały historię produkcji czekolady, zastanawiały się „Co można zrobić z czekolady?”

Bohaterem piątkowych zajęć był kurczaczek. Przedszkolaki rozwiązały o nim zagadkę, bawiły się w zabawy słuchowe „Uważaj na kurczątko”, „Kto jest kurczątkiem?”, zabawę ze śpiewem „Śpiewamy rytmy” oraz zabawy ruchowe: „Piórko kurczątka”, „Kurczątka, do mamy!”.

Drodzy Rodzice, przed nami wyjątkowy czas.

Życzymy Państwu ciepłych i radosnych Świąt Wielkanocnych!