II TYDZIEŃ LUTEGO

Minął drugi tydzień poświęcony czterem żywiołom oraz wartości, jaką jest pomaganie.

Przedszkolaki dowiedziały się, do czego służy woda i kto jej potrzebuje. Zrozumiały, co oznacza oszczędzanie wody oraz uczyły się stosować je w praktyce podczas czynności

Dzieci rozwiązywały również zagadki słuchowe związane z wodą. Uczyły się rozróżniać i nazywać: jezioro, rzekę, morze. Maluchy bawiły się, udając rybaków, a podczas tego ćwiczenia nabywały siły, bo nie łatwo jest przeciągnąć sieć na swoją stronę!

W kolejnych dniach zajmowaliśmy się żywiołem, jakim jest ogień. Rozmawialiśmy  jak zachowuje się płomień świecy, jakie ma kolory, jak się porusza. Dzieci zrozumiały, że woda gasi ogień. Uświadomiły sobie, jak niebezpieczną sytuacją jest pożar, jak należy unikać sytuacji, które mogą się skończyć pożarem oraz nauczyły się numeru alarmowego 112. Przedszkolaki nauczyły się kolejnego słówka w języku angielskim: fire, czyli ogień.

Podczas zabaw ruchowych, działań plastycznych ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową oraz sprawność manualną, a wszystkie te działania oparte były o tematykę wody i ognia.

Na koniec tygodnia urządziliśmy turniej wiedzy o żywiołach, podczas którego każdy z nas dzielił się z innymi wiedzą zdobytą przez dwa ostatnie tygodnie.