II i III TYDZIEŃ STYCZNIA

To był kolejny tydzień poświęcony optymizmowi i dobremu humorowi.

Tym razem z okazji przydającego w tym tygodniu święta – rozmawialiśmy o naszych babciach i dziadkach. Dzieci:

-określiły różnice w wyglądzie,

-płci babci i dziadka,

-opowiadały o zabawach z babcią i dziadkiem,

zapoznały się z wierszem „Z dziadkiem na księżyc”, opowiadaniem „Sylwia Sowa i Centrum Lotów Kosmicznych”,

– aktywnie uczestniczyły w rozmowie o treści utworów, poszerzając i ćwicząc słownictwo,

-rozwiązywały zagadki słowne i wizualne związane z babcią i dziadkiem.

Podczas zabaw konstrukcyjnych budowały z różnych materiałów robota, który wyręczyłby babcię w cięższych pracach.

Dzieci uczyły się piosenki „Dzień Babci i Dziadka”.

Poznały odgłosy typowe dla dworca kolejowego, oswajały się z ich liczbą, typem, głośnością.

Podczas zajęć ruchowych utrwalały pojęcie strony prawej i lewej, wyginając ciało danym kierunku.

W środę, 10 stycznia odbył się ,,Miedzyprzedszkolny konkurs kolęd, pastorałek I piosenek świątecznych". Nasza grupę  reprezentowały: Iga, Iza i Klara, które zajęły  III miejsce w swojej grupie wiekowej, serdeczne gratulujemy! W piątek, 12 stycznia odbył się tak bardzo oczekiwany Bal Karnawałowy- „Na dzikim zachodzie”. Dzieci chętnie uczestniczyły  w  tańcach i konkursach.