I TYDZIEŃ STYCZNIA

Optymizm i humor – takie hasło przyświecało nam podczas minionych zajęć.

W pierwszym tygodniu nowego roku kalendarzowego dzieci:

poznały tradycje witania Nowego Roku na świecie i w naszych domach,

przygotowały konfetti.

Ćwiczyły spostrzegawczość podczas zabaw poszukiwawczych,

bawiły się w parach, zacieśniały więzy przedszkolnej społeczności, dzieliły się zabawkami, uczyli się być dla siebie mili,

składały sobie życzenia noworoczne.Przeszkolaki

wiedzą, do czego służy kalendarz i jakie są rodzaje kalendarzy,

utrwaliły nazwy dni tygodnia,

podczas zabaw plastycznych i ruchowych utrwalały nazwy kolorów, również po angielsku (blue, white).

Dzieci utrwaliły podział na dzień i noc, rozwijały słownictwo, opowiadając, czym charakteryzują się obie pory, jakie czynności się wtedy wykonuje. Wysłuchały wiersza „Dzień i noc”, oznaczyły symbolami te pory,

nauczyły się piosenki „Zegar" i „Pada śnieg”,

naśladowały ubieranie się, mycie, pływanie, ilustrowały ruchem wierszyk „Taki duży”.

W tym tygodniu zakończyliśmy akcje ,,Paczuszka dla maluszka"- dziękujemy za wsparcie :).

W piątek Wojtuś obchodził swoje 4 urodzinki, jeszcze raz składamy Mu wszystkiego co najlepsze, samych uśmiechów i spełnienia marzeń.

Polecamy zabawę, która przyniesie dużo śmiechu i radości, a więc będzie świetnym podsumowaniem tygodniowych zajęć o optymizmie. Do jej realizacji potrzebne będą papierowe rolki (ew. kręgle, plastikowe butelki, papierowe kubeczki), rajstopy dziecięce, piłeczka gumowa. Ustawcie rolki w rzędzie. W stopę rajstopy włóżcie piłeczkę. Górę rajstop należy założyć na czubek głowy jak czapkę. Stojąc (rodzice na czworakach), machajcie głową tak, by piłeczka w nogawicy rajstop zbiła wszystkie ustawione rolki.