KONKURS - ZDROWY TALERZ

„ZDROWE DZIECI”

finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Ministerstwa Zdrowia

w ramach Programu „Zdrowie”

Więcej o projekcie na stronie

www.zdrowedzieci.com

Regulamin konkursu plastycznego dla przedszkolaków pt.

" ZDROWIE NA TALERZU. ”

I. ORGANIZATOR KONKURSU

Przedszkole Integracyjne nr 4 w Wyszkowie.

II.ODBIORCY KONKURSU

Dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 4 w Wyszkowie.

III. CELE KONKURSU

• Propagowanie wśród przedszkolaków nawyków związanych z prawidłowym odżywianiem poprzez informacje na temat wartości odżywczych spożywanych posiłków, źródeł witamin niezbędnych do prawidłowego rozwoju i zdrowia;

• kształtowanie postaw i nawyków w zakresie prawidłowego żywienia;

• uświadomienie zagrożeń związanych z nieprawidłowym odżywianiem, m.in.: spożywaniem nadmiernej ilości słodyczy oraz jedzeniem fast foodów; rozwijanie wyobraźni twórczej i plastycznej;

• zachęcanie do codziennego spożywania warzyw i owoców oraz mleka i jego przetworów;

• rozwijanie zdolności manualnych oraz wyobraźni plastycznej;

• promowanie uczniów uzdolnionych plastycznie.

• IV. ZASADY KONKURSU

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej - talerza pełnego kolorowych warzyw i owoców, zdrowych produktów, zdrowej potrawy. Praca ma obrazować przykładowy talerz, przedstawiający zdrowy posiłek dla przedszkolaka.
    Rozmiar pracy i sposób wykonania pracy – dowolny.

Na odwrocie pracy w prawym dolnym rogu należy umieścić, imię i nazwisko autora pracy; nazwę grupy przedszkolnej.

Kryteria oceny:

 Zgodność z tematem konkursu i pomysłowość,
 samodzielność i staranność wykonania,
 oryginalność w wykorzystaniu różnorodnych technik plastycznych,  estetyka wykonania pracy.

V. TERMIN SKŁADANIA PRAC

Prace należy złożyć do 03.11.2023r.

VI. OCENA PRAC, ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU, NAGRODY

Komisja konkursowa dokona oceny prac przyznając nagrody i wyróżnienia. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4latki, 5-6latki.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej oraz ogłoszone dzieciom w Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 8.11.2023r.

VII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Zgłoszenie prac na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych autorów przez organizatorów na potrzeby konkursu.