PROCEDURA PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA

Procedura przyprowadzania i odbierania

dzieci z przedszkola

1. Dziecko powinno być przyprowadzane i odbierane z przedszkola przez rodziców/prawnych opiekunów lub upoważnioną przez nich osobę, zapewniającą dziecku pełne bezpieczeństwo.

2. Rodzice zobowiązani są do wypisania z początkiem każdego nowego roku szkolnego lub dyżuru wakacyjnego oświadczenia upoważniającego do odbioru dziecka z przedszkola oraz uaktualniania go w razie potrzeby.

3. Rodzic może ( tylko w wyjątkowych sytuacjach) powiadomić telefonicznie dyrektora przedszkola o zamiarze odebrania dziecka przez inną osobę niż osoba upoważniona, potwierdzić to wiadomością sms, co zostanie odnotowane w dokumentacji grupy .

4. Dla zachowania pełnego bezpieczeństwa nauczyciel jest zobowiązany do wylegitymowania osoby zgłoszonej do odbioru dziecka, jeśli jej nie zna.

5. Jeżeli rodzic, prawny opiekun lub inne osoby dorosłe nie mogą odebrać dziecka z przedszkola, nauczyciel może przekazać dziecko rodzeństwu – tylko w wyjątkowych sytuacjach, na podstawie wcześniejszego jednorazowego pisemnego upoważnienia małoletniego oraz po poinformowaniu Dyrektora placówki

6. Dzieci nie będą wydawane osobom nietrzeźwym lub osobom, co do których zachodzi podejrzenie o bycie pod wpływem       alkoholu lub innych używek .  W takim przypadku wychowawca niezwłocznie powiadamia dyrektora placówki. Dyrektor podejmuję decyzje o niewydaniu dziecka i nawiązuje kontakt z kolejną osobą upoważnioną do odbioru dziecka. W przypadku braku możliwości przekazania dziecka innej upoważnionej osobie, dyrektor powiadamia policję a ta odpowiednią placówkę opiekuńczą.

7.Za bezpieczeństwo w drodze do i z przedszkola odpowiadają rodzice/prawni opiekunowie.

8.Zabrania się rodzicom/prawnym opiekunom, pod których opieką zostaje dziecko, aby pozwalali na samodzielne dojście dziecka do przedszkola z terenu parkingu, ogrodu przedszkolnego czy szatni.

9. Rodzice nie wchodzą do budynku.

Rodzic przyprowadza dziecko do korytarza przedszkola, gdzie dziecko odbierane jest przez wyznaczonego pracownika ( woźna oddziałowa , asystent , student )   w godz. 6:30-8:30.

Wyznaczony pracownik pomaga dziecku w szatni , odprowadza i przekazuje nauczycielowi w grupie.

1. Nauczyciel bierze pełną odpowiedzialność za dziecko od momentu jego wejścia do sali
  2. Dzieci należy przyprowadzać do przedszkola najpóźniej do godziny 8.30
  3. Rodzic zobowiązany jest przyprowadzać do przedszkola tylko dziecko zdrowe.

Dziecko zakatarzone powinno zostać w domu.

1. Obowiązkiem nauczycieli jest bieżące kontrolowanie czy dziecko jest odbierane z przedszkola przez osobę upoważnioną.

1. W przypadku, gdy dziecko nie zostanie odebrane z przedszkola (czyli po godzinach czasu pracy przedszkola), należy pilnie skontaktować się z rodzicami. Jeśli kontakt z jakiegoś powodu jest niemożliwy, nauczyciel powiadamia dyrektora, ten zaś podejmuje decyzję, w jaki sposób powiadomić rodziców lub prawnych opiekunów.