INFORMACJA DLA RODZICÓW NA POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Informacja dla rodziców dzieci rozpoczynających edukację

1 września  2023 r.

Jeżeli w Waszych sercach rodzi się niepokój, czy dobrze robicie oddając dziecko do przedszkola, to chcemy Was uspokoić i zapewnić, że w naszej placówce cały personel jest profesjonalnie przygotowany do pracy jaką wykonuje. Każdy pracownik przedszkola bardzo się stara, by Wasze dziecko czuło się tutaj bezpiecznie, spędzało czas radośnie, nauczyło się być dzielne na miarę swoich możliwości i wieku , umiało być z innymi, rozwijało swe zdolności i zainteresowania, zdobywało nowe umiejętności.

Pamiętajcie, że przedszkole to nie „przechowalnia”, ale drugie po domu ważne miejsce w życiu Waszego dziecka. Zadbajcie o to, by Was w tym miejscu nie zabrakło. Tylko wspólne poczynania rodziców i przedszkola stworzą klimat, w którym wszystkim będzie ze sobą dobrze.

Życzymy Wam, abyście okres adaptacji dziecka do nowych warunków

przeżyli jak najmniej „boleśnie”.

Starajcie się korzystać z wszystkich propozycji przedszkola , zwiedzić przedszkole, uczestniczyć w zabawach z innymi, pobawić się z dzieckiem w ogrodzie przedszkolnym    (w czasie do tego udostępnionym )

Prowadźcie wielokrotnie swoje dziecko na spacer w stronę przedszkola, oglądajcie przedszkole ze wszystkich stron, rozmawiajcie o nim z Waszym „skarbem” i informujcie go, że to jest jego przedszkole, tu są jego koledzy, jego zabawki i jego panie. Ponadto starajcie się, by dziecko uczestniczyło w zakupie rzeczy

do przedszkola – kapci, worka, kocyka, poduszki.

PAMIĘTAJCIE, ŻE W MIEJSCE ZNANE WCHODZI SIĘ

BEZ WIĘKSZYCH OBAW I LĘKU.

NIGDY NIE STRASZCIE PRZEDSZKOLEM!!!

Każde dziecko , które idzie do przedszkola pierwszy raz wymaga takich zabiegów. Powinny one przynieść dobre rezultaty w postaci spokojnego przyzwyczajenia się do nowych warunków.

Życzymy sukcesów Wam i Waszemu dziecku.

WAŻNE INFORMACJE

1. Pierwsze, obowiązkowe spotkanie z rodzicami odbędzie się 30 sierpnia o godz.17:00.

( prosimy o zabranie długopisu, dokumentów do uzupełnienia upoważnień do odbioru dziecka – nr dowodów osobistych osób upoważnionych, pieniędzy na składkę grupową )

1. Proszę nie kupować żadnych artykułów papierniczych oraz pościeli . Kupujemy tylko kapcie, szczoteczkę do zębów i kubeczek , worek lub plecak na zmiany odzieży i wszystko podpisujemy niezmywalnym markerem lub dołączamy specjalne naszywki z imieniem i nazwiskiem dziecka.

Więcej informacji na zebraniu z rodzicami.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach adaptacyjnych przygotowanych specjalnie z myślą o dzieciach, które we wrześniu rozpoczną swoją przedszkolną przygodę.

Harmonogram adaptacji:

30.08. – środa –10;00 – 12;00

31.08 – czwartek –– 10:00 – 12:00

Przygotujemy różnorodne zajęcia i zabawy, odzwierciedlające to, co po 1 września będzie się działo w przedszkolu na co dzień. Zajęcia poprowadzą nauczyciele maluchów. Służymy też pomocą w zakresie rozwiązywania problemów z dzieckiem, wynikających z nowej sytuacji.

Mamy nadzieję, że tak przygotowana adaptacja ułatwi naszym przyszłym podopiecznym start w nowej roli „pełnoetatowego” przedszkolaka.