,Szpinakowe i paprykowe wyzwanie” – projekt ,,WITAMINKI''

Dnia 12 kwietnia dzieci z grupy "Jagódki" realizowały kolejne zadania projektu pt. "Witaminki".

Tym razem bohaterem naszych zajęć był szpinak Szymek. Dzieci zdobyły wiedzę na temat korzyści płynących ze spożywania szpinaku i jego wartości odżywczych. Nie zabrakło również zagadek i zabaw z bohaterem dnia Szpinakiem Szymkiem.

"Szpinak Szymek serce ma z żelaza,

taki rycerz często się nie zdarza.

Gdy szeleści w swej zielonej zbroi,

to nerwusa szeptem uspokoi."

Przedszkolaki wiedzą już, że szpinak jest bogaty w wiele cennych wartości odżywczych i można go jeść na kilka sposobów.

Kolejnym bohaterem warzywniaka ” Witaminki”była także papryka Pola. Oglądaliśmy papryki w różnych kolorach i odmianach, zwróciliśmy uwagę na nasiona wewnątrz papryki, które można wysiać. Segregowaliśmy papryki na podstawie wybranej cechy. Mali kucharze wykonali zdrową i pyszną sałatkę ze szpinakiem i papryką.

Zachęcamy do kontynuowania naszych działań w domu i wspólne przygotowanie potraw z papryki i szpinaku.