POWITANIE WIOSNY W KOLOROWYCH SKARPETKACH

21 marca w czwartek obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, a także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, nazywany inaczej Dniem Kolorowej Skarpetki. Nie jest to przypadkowa data – osoby z tą chorobą w 21 – szej parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch, a symbolem święta stały się kolorowe skarpetki. W tym dniu, podczas zabaw towarzyszyła dzieciom Fredzia – bohaterka bajki, która zrozumiała, że inność oznacza również wyjątkowość. Podczas krótkiej pogadanki udało nam się ustalić, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą. Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas. Tak jak my bawią się, śmieją i spełniają swoje marzenia - bez względu na różnicę w liczbie chromosomów.

Kolorowe skarpetki na naszych stopach były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.  Po wspólnych zabawach udaliśmy się barwnym korowodem na plac przedszkolny, gdzie pożegnaliśmy zimę, a przywitaliśmy wiosnę symbolicznym spaleniem Marzanny.

,, WSZYSCY JESTEŚMY RÓŻNI, LECZ TAK SAMO WAŻNI”

Zapraszamy na fim