I i II TYDZIEŃ MARCA

Nadchodzi wiosna, więc podnosimy głowy wysoko do słońca, ale… to, co znajduje się nisko na ziemi też potrzebuje swojej uwagi, troski. A zatem rozpoczynamy dwa tygodnie spotkania z wartością, która nazywa się troską.

Troszczyć można się o wszystko – o rzeczy materialne, ale to te niematerialne potrzebują szczególnie naszej troski: domowi pupile, zwierzęta wokół nas, rośliny, ludzie. W minionych tygodniach dzieci próbowały osiągnąć następujące cele: nauczyły się dostrzegać i opisywać zmiany zachodzące w przyrodzie; rozbudziły chęci do samodzielnej obserwacji świata i tego, co jest wokół nas; nabyły empatię w stosunku do zwierząt; poznały i nazwały oznaki wiosny; rozwijały wrażliwość muzyczną, nasłuchując ptasich treli i wystukując je na bum-bum rurkach; utrwalały wiadomości na temat troski na podstawie opowiadania „Wojtek Bocian i młode stworzenie”; ćwiczyły pamięć, zapamiętując wiersz „Już!”, dowiedziały się, jakie zwierzęta zbudziły się ze snu (niedźwiedź, jeż), poznały cykl rozwojowy motyla, utrwalały pojęcia wysoko – nisko, bawiły się do piosenki „Wiosna, wiosenka”. Przedszkolaki kształtowały również umiejętność odczytywania symboli pogodowych; zainteresowały się zjawiskami pogodowymi występującymi wiosną: deszcz, słońce, mgła, zachmurzenie, burza, opady śniegu, tworzyły na podstawie symboli tygodniowy kalendarz pogodowy; wzbogaciły wiedzę na temat ptaków (bociana); naśladowały ruchem i głosem odgłosy świata przyrody oraz poszerzyły wiadomości na temat warunków niezbędnych do rozwoju roślin. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach i zabawach związanych z troszczeniem się o przyrodę.

8 marca obchodziliśmy świeto wszystkich kobiet, dlatego wszystkim naszym małym kobietkom składamy najserdeczniejsze życzenia.

W tym dniu również urodzinki obchodził Olafek- jeszcze raz wszystkiego najlepszego.