I TYDZIEŃ MARCA

W minionym tygodniu Jagódki rozmawiały o kosmosie. Przedszkolaki dowiedziały się czym jest kosmos, jak wygląda i gdzie on tak właściwie jest. Podczas zajęć dzieci wzbogaciły wiedzę na temat Układu Słonecznego, a także dowiedziały się kim jest astronauta. Przedszkolaki w trakcie różnego rodzaju zabaw poszerzyły słownik pojęciowy o wyrazy związane z kosmosem. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas Wszechświatem.

Podczas dalszego zgłębiania informacji o wszechświecie dzieci rozmawiały o nim przy tablicy demonstracyjnej, rozwiązywały „kosmiczne” zagadki, bawiły się w zabawę integracyjną z rymowanką „Słońce”. Odbyły także kosmiczną podróż, gdzie zbudowaną z kart rakietą udały się na zwiedzanie planet i gwiazd. Podczas jednej z wielu zabaw dydaktycznych odkryły również odpowiedź na pytanie „Dlaczego nie spadamy z okrągłej Ziemi?”. Wykonały prace plastyczne ,,Kosmiczne rakiety”, budowały w zespołach z klocków statki kosmiczne oraz masowały się podczas rymowanki pt. „Gdy noc nadchodzi”. W czwartkowym kąciku muzycznym dzieci poznały piosenkę pt. „Zielone ufoludki”, wysłuchały jej, rozmawiały o niej, wykonały do niej ilustrację. Podczas słuchania piosenki stworzyły prace plastyczne zatytułowane „Mój ufoludek”.

Drodzy Rodzice, tematy związane z kosmosem zawsze wzbudzają w dzieciach wielkie emocje oraz ciekawość, dlatego też prosimy o kontynuowanie i wzbogacanie wiadomości o wszechświecie wspólnie, razem z Państwa pociechą w domu. Możecie wykonać planety z masy papierowej czy balonów, zbudować rakietę z pudeł po różnych sprzętach. Jeśli dziecko jest wielkim fanem kosmicznych podróży, możecie Państwo udać się na kosmiczny spektakl do Planetarium. Tam na pewno Wasza pociecha poczuje się jak prawdziwy kosmonauta podróżujący pośród planet i gwiazd.

A w następnym tygodniu będziemy żegnać zimę i odszukiwać pierwsze oznaki wiosny.