PODSUMOWANIE AKCJI -GÓRA GROSZA

W naszym przedszkolu każdego roku prowadzona jest akcja „Góra Grosza”,

której głównym organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”.

W dniach od 2 listopada  2023 r. do 27 lutego 2024 r.   odbyła się wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielniania się. Rodzice wraz z dziećmi z naszego przedszkola nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. W ten sposób wsparli oni Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli swoim dzieciom  w całej Polsce, które nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych.

Przedszkolaki nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: ,, Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”. Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych na przestrzeni tego czasu do puszek.

Dzięki Państwa ofiarności zebraliśmy  642 zł 70 gr,

co dało ponad 40 kg monet w różnych nominałach.

Dziękujemy!

Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym dzieciom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.